Produkty

Lista kategorii

Lista kategorii

Mikrowłókna Do Zagęszczania Włosów 

Kiedy zastosowanie znajdują mikrowłókna do zagęszczania włosów?


Mikrowłókna do zagęszczania włosów to produkt, który zdobył popularność wśród mężczyzn i kobiet, którzy chcą uzyskać pełniejszy wygląd fryzury. W szczególności dotyczy to m.in. przedziałków lub miejsc, gdzie włosy są po prostu rzadsze. Przykładowo to syntetyczne włókna o niewielkiej średnicy, które podobne są do ludzkich włosów i są w stanie zapewnić efekt zagęszczenia oraz poprawić wygląd cienkich lub przerzedzonych włosów. W tym aspekcie warto też stosować dodatkowo przy stylizacji spray lakier do utrwalania mikrowłókien do włosów, który pozwala na dłużej zachować upragniony wygląd. Nie oznacza to jednak, że stosowanie mikrowłókien do zagęszczania do włosów ciemny blond czy w innym kolorze wykluczy problem łysienia. Rozwiązanie skierowane jest dla osób, które mają włosy średnio przerzedzone. Jakie są więc korzyści stosowania mikrowłókien do zagęszczenia włosów? Poznaj kilka istotnych szczegółów, właśnie tutaj.

Jak działają mikrowłókna do zagęszczania włosów?

W zasadzie są to małe, elektrostatyczne włókna, które przylegają do istniejących włosów i powodują wizualne zagęszczenie fryzury. Zawierają one polimer, który jest bardzo podobny do ludzkiego włosa. Dzięki temu, kiedy są aplikowane na włosy, mieszają się z naturalnymi i tworzą wrażenie gęstszej fryzury. Warto tutaj stosować jednak spray lakier do utrwalania mikrowłókien do włosów, gdyż z czasem polimer się kruszy i może odpadać. Włókna mogą być stosowane zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Skutecznie ukrywają problemy związane z przerzedzeniem włosów, łysieniem lub łysiną. Warto w tym aspekcie zaopatrzyć się w szklany rozpylacz aplikator do zagęszczania włosów. Pozwoli precyzyjniej rozprowadzać preparat po wybranych miejscach. Mikrowłókna do zagęszczania włosów są dostępne w różnych kolorach. Należy więc dopasować je do naturalnego koloru włosów klienta. Przykładowo do jednych z bardziej popularnych wariantów należą:


- mikrowłókna do zagęszczacz do włosów brązowy,
- zagęszczacz do włosów mikrowłókna lekki brąz,
- mikrowłókna do zagęszczacz do włosów ciemny blond,
- zagęszczacz do włosów mikrowłókna ciemny brąz,
- mikrowłókna do zagęszczenia włosów - jasnoszary.

Dla kogo przeznaczone są mikrowłókna do zagęszczania włosów?

Z pewnością nie skorzystają z nich osoby z wyjątkowo rzadkimi włosami. Problem łysienia nadal istnieje, a sam kosmetyk rozprowadzony nawet najbardziej dokładnym szklanym rozpylaczem aplikatorem do zagęszczania włosów nie sprawi, że wyrosną w danym miejscu nowe cebulki. Mikrowłókna do zagęszczania włosów mogą być stosowane przez każdego, kto chce uzyskać wrażenie gęstszej fryzury. Są one szczególnie polecane dla osób z cienkimi włosami lub przerzedzonymi obszarami. Jednakże, jeśli jesteś kompletnie łysy, to niestety mikrowłókna nie będą dla Ciebie skuteczne. Mikrowłókna do zagęszczania włosów nie są również zalecane dla osób z bardzo krótkimi włosami, ponieważ polimer nie przyklei się do ich powierzchni.

Jak stosować mikrowłókna do zagęszczania włosów?

Na początku warto zaopatrzyć się w szklany rozpylacz aplikator do zagęszczania włosów, aby uzyskać najlepsze efekty rozprowadzania po wybranych, przerzedzonych miejscach. Ponadto należy stosować mikrowłókna zgodnie z instrukcjami producenta. Najpierw należy umyć włosy i dokładnie osuszyć przed stylizacją. Następnie, należy wstrząsnąć opakowaniem zakupionego produktu i delikatnie rozprowadzić. W zasadzie w parę chwil uzyskasz efekt zagęszczenia włosów, zapewniając sobie naturalny wygląd. Na koniec, aby utrwalić całość potraktuj fryzurę sprayem lakierem do utrwalania mikrowłókien do włosów.

Czy aplikowanie mikrowłókien na włosy wymaga pomocy specjalisty lub fryzjera?

Zupełnie nie. To właśnie dlatego zyskują sobie coraz większą popularność. Łatwo jest je nakładać z pomocą np. szklany rozpylacz aplikator do zagęszczania włosów i następnie pod koniec dnia nie ma problemu ze zmyciem ich z głowy. Włókna przylegają do włosów, a następnie utrzymują się na nich przez cały dzień, aż do momentu, gdy umyjemy je szamponem. Mikrowłókna do zagęszczenia włosów wykonane są z polimerów organicznych, takich jak keratyna. Mikrowłókna do zagęszczania włosów są bezpieczne dla skóry głowy i włosów. Nie powodują one żadnych szkód dla zdrowia, a także nie wpływają na naturalny wzrost włosów. W kontakcie z lekko wilgotnymi włosami, przylegają do pojedynczych pasm, zwiększając ich objętość i zagęszczając je. Konieczne jest jednak odpowiednie dobranie koloru. Wystarczy jednak skorzystać z szerokiego spektrum produktów, takich jak:


- zagęszczacz do włosów mikrowłókna ciemny brąz,
- mikrowłókna do zagęszczacz do włosów brązowy,
- mikrowłókna do zagęszczenia włosów - jasnoszary,
- zagęszczacz do włosów mikrowłókna lekki brąz,
- mikrowłókna do zagęszczacz do włosów ciemny blond.