Produkty

Lista kategorii

Lista kategorii

Filtrowanie

Trwała Ondulacja 

Wśród zabiegów stylizacji włosów, które zwracają szczególną uwagę, należy między innymi wymienić trwałą ondulację. Jest to zapewne marzenie nie jednej kobiety, ponieważ efekt takich włosów utrzymany na dłużej, ciężko byłoby uzyskać domowymi metodami.


Jak powinno robić się trwałą ondulację?


Zarówno ze strony fryzjera, jak i również klienta, jest to bardzo odpowiedzialne zadanie. Przede wszystkim fryzjer musi zadbać o to, by operować tylko i wyłącznie przy pomocy bardzo wysokiej jakości produktów. Warto wcześniej zajrzeć do takiego miejsca, jak dobra hurtownia fryzjerska, czy też zapoznać się z asortymentem w takim miejscu, jak sklep fryzjerski i zobaczyć, na co można sobie pozwolić. Wysokiej jakości produkty są ważne, by wzmocnić efekt, nie niszcząc przy tym włosów.


Trwała ondulacja naraża włosy na uszkodzenia, dlatego też należy ją robić na włosach mocnych i zdrowych. Jeśli fryzjer widzi, że włosy klienta wymagają poprawek, jeśli chodzi przykładowo o ich wzmocnienie, czy też widać, że brakuje im witamin, to powinien on zadbać najpierw o to, by zostały one odpowiednio wzmocnione. To pomoże zagwarantować sukces i wzmocnić efekt na dłużej, a chyba przecież właśnie o to chodzi.


Jeśli już chodzi o wzmacnianie efektu, to warto zastosować takie produkty, jak utrwalacz. Dzięki temu klient będzie dłużej mógł cieszyć się swoimi kręconymi włosami, czego nie każdy może doświadczyć. Warto stawiać na wysokiej jakości produkty. Jeśli chodzi o wzmocnienie włosów od środka, to warto użyć takich produktów, jak allerga, które właśnie odpowiadają za wzmocnienie włosów, nadanie im połysku i większej gęstości.


Do dyspozycji fryzjera pozostaje jednak jeszcze wiele innych produktów, jak na przykład keratynowy lotion do włosów, który również odpowiada za ich wzmocnienie. W zależności od tego, na jakich włosach fryzjer będzie musiał pracować, przydadzą się takie produkty, jak płyn do włosów trudno skręcających, czy też płyn o innych właściwościach.

Keratynowy lotion do włosów a utrwalacz do trwałej ondulacji

Każdy chce od czasu do czasu zmienić w sobie to co naturalne. Problem pojawia się jednak już przy wyborze kosmetyków. Trwała ondulacja wymaga zakupu płynu do włosów normalnych lub płynu do włosów trudno skręcających i odpowiedniego utrwalacza płynów do trwałej ondulacji. Wszystko uzależnione jest od tego jaki klient trafi do Twojego salonu. Każdy jest inny i czasami wystarczy zwykły płyn do włosów normalnych, a w innym wypadku trzeba będzie dostosować się i wybrać płyn do włosów delikatnych lub płyn do włosów trudno skręcających się. Ciężko jest to jednak określić od razu i często trzeba do tego odpowiedniego doświadczenia oraz wiedzy.


Płyn do włosów delikatnych czy płyn do włosów trudno skręcających się?


Tutaj trzeba zawsze dostosować się do klienta. Każdy włos jest inny, a przez to będzie wymagał zupełnie innego podejścia. Płyn do włosów trudno skręcających się przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które posiadają niezwykle mocną strukturę włosa. Czasami do takiego typu kosmetyków trzeba wzmocnić utrwalaczem płynów do trwałej ondulacji, a także co jakiś czas odświeżyć z pomocą keratynowych lotionów do włosów.


Trwała ondulacja z pomocą płynu do włosów trudno skręcających


Czasami zwykły płyn do włosów delikatnych okazuje się niewystarczający, aby zmienić strukturę włosa. Oznacza to, że konieczne będzie nie tylko wykorzystanie płynów do włosów trudno skręcających, ale i utrwalacza płynów do trwałej ondulacji oraz regularnej kuracji odnawiającej z pomocą keratynowego lotionu do włosów. W praktyce będzie to oznaczać, że jeśli ktoś posiada mocne włosy, to regularnie będzie musiał całość zabiegu ponawiać, gdyż bardzo ciężko trwale jest zmienić strukturę włosa nawet z użyciem mocnego płynu do włosów trudno skręcających się, jak i utrwalacza płynów do trwałej ondulacji. Dodatkowo całość efektu może wydłużyć stosowanie keratynowego lotionu do włosów, który ograniczy konieczność częstszego powtarzania zabiegów z użyciem płynów do włosów skręcających.


Czy stosowanie płynów do włosów delikatnych ma sens?


Jak najbardziej! Każdy typ włosów jest inny, a przez to wymaga zupełnie innego podejścia. Do wrażliwego włosa nie użyjesz płynu do włosów trudno skręcających się, gdyż jego struktura może ulec uszkodzeniu.W takiej sytuacji zawsze lepszym rozwiązaniem będzie płyn do włosów normalnych, jak i jeszcze bardziej odpowiedniego płynu do włosów delikatnych. Całość zabiegu powinna być odnawiana, a także przedłużona pod kątem efektów z pomocą keratynowego lotionu do włosów.