Produkty

Lista kategorii

Lista kategorii

Filtrowanie

Grzebienie do włosów 

Dobry grzebień do włosów to podstawowy element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego, a także każdej kosmetyczki kobiety. Pomaga on w okiełznaniu włosów, a nawet wystylizowaniu ich. Jak wybrać grzebienie do włosów, by sprawdzały się one w każdym przypadku?

Zestaw grzebieni do włosów może być naprawdę bardzo przydatny. Jednym grzebieniem do włosów przecież nie zrobimy wszystkiego, a nawet jeśli ktoś chciałby spróbować, to nie da to mu takich efektów, jak używanie różnych grzebieni do włosów, przystosowanych pod konkretne czynności. Dlatego też warto zastanowić się nad tym, szczególnie w takich miejscach jak salony fryzjerskie, by kupić zestaw grzebieni składający się z co najmniej kilku różnych sztuk.


Inne grzebienie do włosów używane są, gdy chcemy włosy rozczesać, rozplątać, a jeszcze inne, by po prostu wystylizować fryzurę. Bardzo przydatne są również grzebienie do włosów, które pomagają przy farbowaniu. No i nie można również zapomnie co tym, że teraz coraz częściej są wybierane i przydają się grzebienie do brody.
Grzebienie fryzjerskie to narzędzie, które w odpowiednich rękach pomoże zdziałać cuda. Zarówno grzebienie do brody, które są bardzo dobre zarówno do codziennej pielęgnacji, jak i również przydają się w salonach barberskich, by odpowiednio wystylizować brodę klienta.


Grzebienie fryzjerskie, z jakich materiałów powinien być grzebień do włosów?


W znalezieniu odpowiednich grzebieni do włosów pomoże na pewno dobra hurtownia fryzjerska. Materiał wykonania grzebieni nie jest bez znaczenia. Grzebienie do włosów muszą być dostosowane do głowy, a także do gęstości włosów, ich ułożenia, i tak dalej. Dobre grzebienie do włosów to przede wszystkim te zrobione z drewna, kauczuku, lecz nadają się także takie grzebienie fryzjerskie, które zostały wykonane z metalu, plastiku, czy też tworzyw sztucznych.


Grzebienie do włosów powinno się wybierać tak, by były odporne na wysokie temperatury, na środki chemiczne, a także by ich ząbki łatwo się nie łamały. Należy również pamiętać, że ząbki grzebieni nie mogą ranić głowy, a ich zadaniem jest wręcz masowanie skóry głowy i pobudzanie krążenia.


Grzebień do brody, czy do włosów, to nie jest to samo i o tym należy pamiętać. Również grzebienie fryzjerskie między sobą się bardzo różnią. Zawsze jednak przede wszystkim warto pamiętać, by wybierać grzebienie jak najwyższej jakości.


Jakie grzebienie do włosów wybrać?


Czy wiesz jak zadbać o strukturę włosa w odpowiedni sposób? W tym aspekcie konieczne jest stosowanie odpowiednio dobranych grzebieni do włosów w stosunku do tego, co zamierzamy w danym momencie zrobić z fryzurą. Każdy zabieg wymaga zupełnie innego typu akcesoriów fryzjerskich. W tym aspekcie zupełnie inne zastosowanie będzie miał grzebień do rozczesywania włosów, a inne grzebień do upinania włosów. Każdy rodzaj posiada swój charakterystyczny kształt, który nie tylko ułatwia pracę z fryzurę, ale na dodatek dba o strukturę i budowę włosa. Zastosowanie grzebienia do prostowania włosów zamiast grzebienia do upinania włosów może spowodować wyrwanie włosa i wpłynięcie w sposób negatywny na objętość fryzury.


Najbardziej uniwersalny grzebień – do rozczesywanie włosów


W praktyce bardzo ciężko jest wybrać wielofunkcyjny grzebień do włosów. Można wybrać taki, który będzie posiadał jak największą ilość zastosowań, jednak nie ma czegoś takiego jak uniwersalne grzebienie do włosów. Każdy posiada swoją własną charakterystykę i konieczne jest zakupienie co najmniej kilku innych grzebieni do włosów jeśli zamierzamy pracować z fryzurami męskimi lub damskimi. Do tego dochodzi także zróżnicowanie kwestii związanych z modelowaniem włosów długich, krótkich czy kręconych.


Grzebień do cieniowania włosów a grzebień do rozczesywania włosów


W tym aspekcie oba te rodzaje przeznaczone są wbrew pozorom do czegoś innego. Grzebień do cieniowania włosów ułatwia selektywne modelowanie objętości włosów wraz z nożyczkami o tym samym przeznaczeniu. Wbrew pozorom nie pozwalają na to grzebienie do rozczesywania włosów, które nie pozwalają zebrać ich w jednym miejscu, aby przycinanie i zmniejszanie objętości mogłoby przebiegać w sposób tak efektywny, jak przy wykorzystaniu dedykowanego grzebienia do cieniowania włosów. Końcówki rozwarstwiają się przy grzebieniu do rozczesywania włosów przez co nie będzie dało się w sposób precyzyjny dostosować gęstości fryzury, a także przyciąć wszystkich wspomnianych końcówek.


Grzebień do włosów kręconych zamiast grzebienia do prostowania włosów


Tutaj zastosowanie niedostosowanego akcesorium do fryzury będzie nie tylko bolesne, ale również niszczące dla włosa. Grzebienie do włosów kręconych nie powodują wyrywania cebulek, z kolei dobranie grzebienia do prostowania włosów może być przyczyną ich wypadania, a przez to zmniejszenia objętości i gęstości fryzury. Pośrednim rozwiązaniem będą grzebień do stylizacji włosów czy grzebień do rozczesywania włosów.