Produkty

Lista kategorii

Lista kategorii

Filtrowanie

Infrazony 

Salony fryzjerskie nie pozostają z tyłu, jeśli chodzi o użycie nowoczesnych technologii. Teraz w wielu salonach można spotkać naprawdę wyjątkowe urządzenia, które znacznie ułatwiają pracę i potęgują efekty. Do takich urządzeń należą między innymi infrazony.

Czym są infrazony fryzjerskie?

Infrazony to dość niezwykłe urządzenia, których już nazwa dla wielu z nas może budzić pewną dozę ciekawości. Jednak tak naprawdę, jeśli chcemy wiedzieć, jak zbudowane są infrazony fryzjerskie, to gdy to zrozumiemy, bardzo szybko dojdziemy do wniosku, że nie jest to coś, czego wcześniej nie znaliśmy. Jednak wprowadzając infrazony na rynek fryzjerski, po prostu wykorzystuje się ich dobre działanie na włosach, potęgując to, co wcześniej fryzjerowi ciężej było osiągnąć.


Zacznijmy jednak od tego, że infrazony do salonu fryzjerskiego mogą być naprawdę różne. Profesjonalne infrazony zarówno dostępne są jako wiszące, jak i również jako osobne urządzenia, które można dowolnie przesuwać. Każdy powinien dobrać tak, by w salonie fryzjerskim zapewnić komfort sobie i klientom. Infrazony do salonu powinny zajmować jednak niezbyt dużo miejsca, by również pozostawić przestrzeń na inne wymagane urządzenia, dlatego przy małym salonie może być pewien problem. Warto jednak postarać się o to, by profesjonalne infrazony znalazły się w salonie, ponieważ naprawdę ułatwiają one prace. Jeśli ktoś chce zapoznać się z ich ofertą, to można między innymi znaleźć je w takim miejscu, jak hurtownia fryzjerska. Urządzenia fryzjerskie tego typu nie są tam niczym niezwykłym.


Teraz jednak pokrótce wyjaśnimy, jak takie infrazony działają. Infrazony emitują promienie podczerwieni, które przyspieszają ruchy komórek, przez co wszelkie nałożone wcześniej substancje szybciej się wchłaniają. To jednak nie wszystko, ponieważ infrazony mogą również przyspieszyć między innymi osuszanie włosów. Bardzo dobrze spełniają się one w roli pielęgnacji dla włosów. Ich odpowiednie użycie sprawia naprawdę niewiarygodne efekty

W jaki sposób wybierać infrazony?

Czy jest bardziej wielofunkcyjne urządzenie i skuteczne urządzenie przy farbowaniu niż infrazony fryzjerskie? Dzięki nim wykonasz większość zabiegów dostępnych w Twoim salonie po prostu zdecydowanie szybciej. Infrazony do salonu to rozwiązanie idealne, jeśli regularnie czeka Cię do wykonania:


- trwała ondulacja,
- keratynowe prostowanie,
- farbowanie,
- dekoloryzacja.

Dodatkowo infrazon pozwala także na suszenie włosów. To jedynie wycinek tak naprawdę jego możliwości. Sprzęt tego typu może także przydać się do przeprowadzenia różnego rodzaju kuracji o charakterze pielęgnacyjnym. Profesjonalne infrazony nie należą do najtańszych jednak wpływają na poprawę stanu skóry głowy. W szczególności dotyczy to m.in. sytuacji, gdy Twój klient miewa problemy z łupieżem bądź nadmiernie przetłuszczającą się skórą. Dodatkowo sesja z infrazonem ułatwia też następnie rozczesywanie włosów. Wszystko za sprawą technologii ogrzewania opartej na promieniach podczerwonych.

W jaki sposób działają profesjonalne infrazony?

Infrazony stanowią źródło ciepła i wykorzystują fale podczerwone. To połączenie z kolei pobudza ruch cząsteczek, które znajdują się w składnikach aktywnych charakterystycznych dla różnego typu farb lub kosmetyków. Ponadto włosy także mają w sobie cząsteczki i są z nich zbudowane. Większość modeli infrazonów do salonu dostępnych na rynku posiada wbudowany panel, dzięki któremu precyzyjnie ustawisz tryb, który w danym momencie jest po prostu potrzebny. Wszystko więc możesz bez większego problemu po prostu dopasować do własnych potrzeb.

Infrazony fryzjerskie czyli luksus przydatny w większości przypadków

Infrazony fryzjerskie trzeba dobrać pod właściwy typ danego zabiegu i rodzaju włosów. Ponadto należy wyznaczyć właściwą temperaturę oraz czas działania, który jest niezbędny w przypadku np. koloryzacji. Niektóre infrazony mają też np. funkcję chłodnego lub ciepłego nawiewu. Oznacza to, że jeśli konieczne jest nawet schładzanie włosów po wykonanej usłudze to sprzęt ten pozwoli Ci to wbrew pozorom zrobić dość szybko. W praktyce nie ma bardziej skutecznego i zarazem luksusowego sprzętu, który gwarantowałby tyle opcji.

Profesjonalny infrazon czy raczej standardowy infrazon do salonu?

Odpowiedź na to pytanie jest w zasadzie uzależniona od Twojego budżetu. Nie zawsze infrazony do salonu muszą być z najwyższej półki. Wystarczy, że recenzje są dobre, a promieniowanie emitowane z pól grzewczych umożliwia szybką i efektywną pracę. Zastanów się też czy wolisz infrazony stojące bądź wiszące. W salonach o mniejszym metrażu lepiej sprawdzają się wiszące, a Ty masz wtedy do dyspozycji więcej miejsca.