Produkty

Lista kategorii

Lista kategorii

Dezynfekcja 

Płyny dezynfekujące – skuteczne narzędzie w walce z zarazkami

Obecnie troska o higienę i ochronę przed chorobotwórczymi bakteriami to bardzo istotna kwestia. Wynika to m.in. z niedawnej jeszcze sytuacji pandemicznej. Świadomość na ten temat wzrosła, do walki z wirusami warto wykorzystać więc żel do dezynfekcji rąk, a także szerokie spektrum płynów do dezynfekcji skóry. Wbrew pozorom higiena jest szczególnie istotna. Niektórzy nie zwracają na nią uwagi np. w podróży, a proste żele dezynfekujące mogą ograniczyć problemy żołądkowe czy zakażenia drobnoustrojami. Jeśli nie stały się się jeszcze nieodłącznym elementem Twojego codziennego życia, to zadbaj o to. Bez względu na to, czy jesteś w miejscach publicznych, w pracy, czy w domu – płyny do dezynfekcji skóry są skuteczną metodą na dbanie o zdrowie. Pomagają one zachować czystość i zapobiegać rozprzestrzenianiu się bakterii. Na co więc zwrócić uwagę, jeśli chodzi o płyny do dezynfekcji skóry lub żele do dezynfekcji? Dowiedz się więcej na ten temat, właśnie tutaj.


Płyn dezynfekujący z perspektywy codzienności

Głównym zadaniem żeli dezynfekujących jest eliminowanie niebezpiecznych patogenów. W katalog ten wchodzą bakterie, wirusy czy grzyby. Wszystkie mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Żele dezynfekujące są formą środka antyseptycznego, który jest łatwy w użyciu i dostępny niemal wszędzie. Zawierają one zwykle alkohol, najczęściej etanol lub izopropanol w odpowiednim stężeniu. Główną zaletą żeli dezynfekujących jest ich wygoda i łatwość użycia. Wystarczy niewielka ilość płynu do dezynfekcji skóry nanieść na dłonie i dokładnie je wcierać przez określony czas. Zwykle jest to około 20-30 sekund. Dzięki temu, że żele do dezynfekcji rąk nie wymagają użycia wody ani mydła. Dlatego mogą być one stosowane w praktycznie każdej sytuacji i miejscu. Czy wyobrażasz sobie podróż bez takiego rozwiązania? Jeśli nie to pamiętaj, że w miejscach publicznych, w pracy czy w szkole żele do dezynfekcji rąk to absolutna podstawa.


Dlaczego warto postawić na płyn do dezynfekcji rąk?

Ze względu na własne zdrowie. Zaletą żeli dezynfekujących jest ich skuteczność w eliminowaniu szkodliwych drobnoustrojów. Oznacza to, że ograniczeniu ulega prawdopodobieństwo wystawienia układu odpornościowego na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Alkohol obecny w składzie płynu dezynfekującego ma właściwości bakteriobójcze i wirusobójcze. W praktyce skutecznie niszczy zarazki na powierzchni skóry. Regularne stosowanie żeli do dezynfekcji rąk pomaga zmniejszyć ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, takich jak grypa, przeziębienie czy COVID-19. Stosując więc prywatnie dbasz także o rodzinę i bliskich.