Produkty

Lista kategorii

Lista kategorii

Filtrowanie

Miski, Dozownik i Pędzelki 

Farbowanie włosów to dość długo proces, niezależnie od tego, czy są to tylko pasemka, czy też włosy będą farbowane w całości. Każdy salon fryzjerski powinien być do tego dobrze przygotowany, mając na stanie wszelkie niezbędne artykuły.


Pędzle do farbowania włosów jakie wybrać?


Farbowanie włosów, by sobie ułatwić pracę i by oczywiście było skuteczne, powinno odbywać się z użyciem co najmniej kilku dodatkowych artykułów fryzjerskich, wśród nich można wymienić między innymi cały zestaw do farbowania, lecz również pojedynczo miska do mieszania farb, pędzel do nakładania farb, paletka do pasemek, czy też dozownik do farb do włosów. Nie trzeba już oczywiście wspominać o samych farbach, które są osobnym tematem.


Taki zestaw do farbowania, na który przede wszystkim będzie się składać miska do mieszania farb, pędzel do nakładania farb, czy po prostu dozowniki, pozwoli na to, by dobrze obsłużyć klientkę. Sama miska do mieszania farb nie powinna być zbyt duża. Musi ona być poręczna, by fryzjerka w razie potrzeby mogła trzymać ją w ręce i w ten sposób pomagać sobie przy nakładaniu farby na włosy. Choć do małej miski nie nałożymy dużej ilości farby, to również jest zaleta, ponieważ dzięki temu nie będzie nas to kusić, a farba nie straci szybko swoich właściwości.


Do samego nakładania farby można używać takich elementów jak pędzel do nakładania farb, paletka do pasemek, czy dozownik do farby do włosów. Każdy z tych elementów pomaga w nakładaniu farby, jednak również każdy może się przydać w innym momencie. Dozownik do nakładania farby przyda się, gdy na przykład farbowane są całe włosy i jest to dość poręczne rozwiązania. Paletka do pasemek to jak sama nazwa wskazuje, idealne rozwiązanie przy pasemkach. Natomiast pędzel do nakładania farb to narzędzie dość uniwersalne.


Każda hurtownia fryzjerska powinna mieć u siebie takie artykuły fryzjerskie, które ułatwią codzienną pracę fryzjera i sprawią, że klient będzie wychodzić z salonu zadowolony. Farbowanie to nie tylko umiejętności fryzjerskie, lecz także odpowiedni sprzęt.


Miski fryzjerskie do mieszania farb – ułatw sobie kolorowanie włosów!


Wielu fryzjerów zdaje sobie sprawę z tego, że nie da się przygotować odpowiednio dopasowanych odcieni bez akcesoriów, takich jak miski fryzjerskie do mieszania farb czy dozowniki fryzjerskie. W praktyce bez tego nie tylko nie będzie możliwe odpowiednie zmieszanie poszczególnych barwników, ale w dalszym rozrachunku niezwykle trudne może być odpowiednie dozowanie uzyskanego roztworu. Ponadto przy koloryzacji bardzo ważne jest, aby wykorzystać również szerokie spektrum sprzętu, który ułatwi pracę z włosami. Przykładem będzie paletka do pasemek bądź nieodzowne pędzle fryzjerskie do nakładania farb. Bez nich koloryzowanie więcej niż jednego koloru na raz może okazać się niemożliwe lub bardzo ciężkie.


Łopatka do pasemek i pędzle z grzebieniem do nakładania farb przy wielu kolorach


W pracy z klientem konieczne jest zaopatrzenie się w jak największą liczbę dostępnych akcesoriów, które pozwolą dopasować się do potrzeb klienta. Te z kolei niestety mogą być niezwykle zróżnicowane. Pędzle fryzjerskie do nakładania farb to podstawa, jednak jeden z wielu potrzebnych sprzętów. Dlatego nie warto oszczędzać na narzędziach, gdyż powstały one po to, aby ułatwić nam pracę. Z kolei brak pędzle z grzebieniem do nakładania farb czy zwykłego do włosów da się nam mocno we znaki. Braki w tak elementarnej puli akcesoriów może nie wykluczą świadczenia danej usługi, ale mogą ją znacząco utrudnić.


Pędzel z grzebieniem do farb i odpowiednie dozowniki fryzjerskie


W praktyce nie liczy się dodatkowo sam fakt posiadania takich narzędzi, ale również ich jakość. Źle dobrany sprzęt będzie stanowił przeszkodę w wykonywanej pracy, gdyż przezroczysty pędzel do farb z wątpliwego włosia będzie się mocniej zlepiał i będzie mniej plastyczny w trakcie pracy z włosami. Z kolei źle dobrane miski fryzjerskie do mieszania farb mogą się bardzo szybko niszczyć, co będzie generowało konieczność częstej wymiany i przy tym większe koszta. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup wszystkiego z co najmniej średniej półki, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia niepotrzebnych problemów. Przezroczysty pędzel do farb czy pędzle fryzjerskie do nakładania farb standardowe? To zależy tak naprawdę od tego co zamierzasz robić z włosami klienta. Dopasuj wszelkie narzędzia nie tylko pod potrzeby i oczekiwania klientów, ale również swoje preferencje w pracy. W praktyce musisz zdecydować się przy wyborze sprzętu fryzjerskiego na kompromis pomiędzy jakością, ceną i potrzebami swoimi oraz klientów.