Produkty

Lista kategorii

Lista kategorii

Meble fryzjerskie 

W praktycznie każdym mieście istnieje co najmniej kilka salonów fryzjerskich. W większości są one jednak praktycznie takie same, z taką samą ofertą i wystrojem. Jeśli marzysz o tym, by założyć własny salon fryzjerski, to może warto zrobić coś, dzięki czemu wyróżnisz się w tłumie?

Postaw na profesjonalne meble do salonu fryzjerskiego

Jeśli planujesz założenie salony fryzjerskiego, to zadbaj o to, by wyglądał naprawdę wyjątkowo, a całe jego wyposażenie było w pełni profesjonalne. Meble fryzjerskie powinny być bardzo wysokiej jakości. Pamiętaj o tym, że klienci będą z nich korzystać czasem nawet po kilka godzin, a więc musi być im na nich bardzo wygodnie. Jednocześnie należy unikać materiałów, które nie oddychają, ponieważ może to zwiększyć nieprzyjemne uczucie, gdy klient będzie spocony. Bardzo ważne jest również to, by takie meble pozwalały na regulację, co najmniej wysokości, co zwiększy przyjemność obsługi przez fryzjera i da lepszy dostęp do klienta.


Fotele fryzjerskie powinny więc posiadać odpowiednią regulację, co najmniej o kilkanaście centymetrów, a do tego warto spojrzeć, czy na pewno posiadają boczne podpórki pod łokcie i ręce, co zwiększa wygodę klienta. Jeśli chcesz prowadzić salon barberski, to musisz mieć przynajmniej jeden profesjonalny fotel. Fotele barberskie pozwalają na nieco więcej, niż zwykłe fotele fryzjerskie, dzięki czemu barber ma lepszy dostęp do klienta. Wśród foteli fryzjerskich, uznanie mają między innymi hokery.


Dość kontrowersyjnym tematem są myjnie, a także ich umocowanie. W wielu salonach fryzjerskich są one bardzo nieprofesjonalne i dość ryzykownie zamontowane bądź też w ogóle nie zamontowane, co zwiększa ryzyko wypadku przy pracy. Myjnie fryzjerskie powinny być zamontowane na odpowiedniej wysokości, muszą sztywno się trzymać i nie można pozwolić, by się ruszały.

Jakie jeszcze meble fryzjerkie?

Jeśli sprzedajesz produkty fryzjerskie, to oczywiście przydadzą się szafy wystawowe. Prócz tego nie zapomnij o małej recepcji, co zwiększy profesjonalizm twoich usług. Oprócz tego ważne mogą być różne pomocniki, wózki, czy stoliki, no i oczywiście podnóżki. Zajrzyj do takiego miejsca, jak sklep online fryzjerski i sam zdecyduj, czego tak naprawdę będziesz jeszcze potrzebować, by w pełni móc profesjonalnie obsługiwać klientów.

W jaki sposób wybrać odpowiednie meble do salonu fryzjerskiego?

Przede wszystkim warto skupić się na sprzęcie z nieco wyższej półki. Fotele fryzjerskie często wykorzystywane są regularnie przez kilka godzin dziennie przez cały tydzień pracy. Sprawia to w praktyce, że ich żywotność musi być bardzo duża, tak samo wytrzymałość na warunki panujące w zakładzie, wilgoć, a przez to i korozję. Meble fryzjerskie i fotele barberskie wykonane powinny być z wytrzymałych materiałów, takich jak ekoskóra, a także metalu. Dzięki temu unikniemy konieczności częstszej wymiany, a także napraw. Bardzo dużą podpowiedzią jest w tym aspekcie asortyment marki AYALA. Fotel fryzjerski marki dostosowany jest nie tylko do potrzeb klienta, ale przede wszystkim specjalisty, który wykona strzyżenie. Dodatkowo fotele fryzjerskie AYALA dostosowane są również do potrzeb salonów barberskich w stopniu ograniczonym.

Czy warto inwestować w poszczególne akcesoria jak podnóżki?

Zdecydowanie, gdyż podstawy dobrze funkcjonującego zakładu fryzjerskiego zbudowane są z drobnych elementów. Myjnie fryzjerskie oraz hokery są oczywiste. Często jednak zapomina się o roli podnóżka, pomocników, walizek i stolików, a te są niezwykle ważne. Dbają bowiem nie tylko o wygodę pracy samego fryzjera, ale i komfort klienta. Hoker pozwala wygodnie usiąść i dostosować wysokość do wzrostu klienta, natomiast podnóżek zapewni mu dodatkowo oparcie dla nóg. Do tego dochodzi kwestia pomocników, walizek i stolików, które pozwolą w sposób zorganizowany rozmieścić sprzęt w trakcie strzyżenia i brak konieczności dalekiego sięgania bądź nawet wstawania po konkretny przyrząd. Czyli jednak myjnie fryzjerskie, to nie wszystko.

Meble fryzjerskie – fotele barberskie, myjnie i fotele fryzjerskie

W praktyce wachlarz wyposażenia, które jest konieczne w każdym salonie jest niezwykle rozbudowany. Meble do salonu fryzjerskiego to nie tylko klasyczna myjnia, ale również pomocniki, walizki i stoliki. Dodatkowo bardzo częstym błędem jest zakup fotela fryzjerskiego do zakładu barberskiego. Nie pozwala on bowiem świadczyć usług prawidłowo i dodatkowo naraża klienta na przypadkowe skaleczenie w trakcie golenia oraz nie pozwala na cięcie w sposób precyzyjny. Dlaczego? Głównie z tego względu, że fotele fryzjerskie nie posiadają opcji wertykalnego i horyzontalnego dostosowania do potrzeb konkretnego strzyżenia. Z tego względu fotele barberskie są zdecydowanie droższe od swoich bardziej klasycznych odpowiedników.