DARMOWA WYSYŁKA do paczkomatu dla zamówień już powyżej 80 zł
Produkty

Lista kategorii

Lista kategorii

Filtrowanie

Czepki 

Wśród artykułów fryzjerskich jest wiele takich, które zdawałyby się zbędne, jednak w codziennej pracy przydają się, po prostu ją ułatwiając i zwiększając efektywność. Wśród takich artykułów jest czepek fryzjerski.


Dlaczego warto wykorzystywać dodatkowe artykuły fryzjerskie?


Zapewne początkowi fryzjerzy chcieliby maksymalnie ograniczyć ilość używania dodatkowych produktów. Tworzy się im tylko przez to bałagan w głowie. W przypadku właścicieli salonów fryzjerskich jest to dodatkowy koszt. Jednak czy czepek, aż tak obciąży budżet salonu? Oczywiście, że należy oszczędzać, aby potem inwestować, ale wszelkie dodatkowe artykuły fryzjerskie zakupione do salonu, które są użytkowane, są inwestycją, przede wszystkim w lepszą jakość usług, lecz także niejako w marketing, ponieważ klient widzi, że fryzjer o niego dba. Hurtownia fryzjerska może być dobrym miejscem, aby takie czepki fryzjerskie zakupić i w ten sposób choć trochę zaoszczędzić.


W jakim celu można używać czepki fryzjerskie? Między innymi do ochrony skóry, a także miejsc wrażliwych, jak oczy, przed dostaniem się tam substancji chemicznych zawartych w szamponach, czy farbach do włosów. Czepek fryzjerski zatrzyma wszelkie substancje, które mogą spływać po skórze bądź też po prostu przenieść się na pojedynczych włosach zwisających na twarzy, wprost do oczu. Taka sytuacja jest zarówno niemiła, jak i również może być niebezpieczna. Oko jest wrażliwe na wszelkie obce substancje, dlatego należy je właśnie w podobny sposób chronić, przed wszelkimi zagrożeniami. Dobry czepek fryzjerski będzie na tyle mocno przylegał do twarzy, że nie przepuści żadnej substancji, jednak należy również pamiętać, że taki czepek fryzjerski powinien być wygodny dla klientki i jej nie uciskać.


Czepki fryzjerskie to również po prostu szansa dla włosów, by substancje, które na nich się znajduję, jak farba, czy odżywka, miały lepszą i większą szansę na wchłonięcie się. Dzięki temu mamy pewność, że nawet jeśli zbliżymy rękę do włosów, to nie zdejmiemy przypadkiem farby, bądź pewnej ilości odżywki z włosów i nie uszkodzimy ich.
Bardzo przydatne są również czepki do pasemek. Wykorzystuje się je w taki sposób, że jeśli założymy czepki do pasemek, to zauważymy w nich dziurki, przez które należy wyjąć kosmyki włosów i w ten sposób ułatwimy sobie nakładanie farby i robienie pasemek. Takie czepki do pasemek na pewno będą docenione przez fryzjerki, które takie pasemka robią często.