Produkty

Lista kategorii

Lista kategorii

Filtrowanie

Szczotki do włosów 

Dobre hurtownie fryzjerskie oferują sporo przydatnych produktów, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i również dla salonów fryzjerskich, czy też barberskich. Wśród takich produktów możemy znaleźć między innymi dobre szczotki do włosów.


Czy warto wybierać szczotki do włosów?


Dla niektórych może się wydawać, że szczotka do włosów, to taka alternatywa dla grzebienia. Nic bardziej mylnego. Choć są to przedmioty podobne, to jednak skutki ich używania są nieco inne. Szczotka do włosów nie zawsze dobrze posłuży nam do tego, do czego chcielibyśmy użyć grzebienia, no i oczywiście na odwrót. Tak samo, jak w przypadku grzebieni, również szczotki do włosów mogą się między sobą bardzo różnić, nie tylko kształtem, ale też sposobem wykonania, a także materiałem, z którego wykonane są igły w takich szczotkach.


Dobra szczotka do włosów to naprawdę wartościowy przedmiot, który przyda się przy rozczesywaniu włosów, do czego warto wybrać specjalną szczotkę, jaką jest szczotka do rozczesywania włosów. Czym ona się charakteryzuje? Przez swój odpowiedni rozstaw igieł sprawia, że rozczesywanie nie tylko jest prostsze, ale i przyjemniejsze. Taka szczotka do rozczesywania włosów szczególnie przydaje się, gdy ktoś ma grube włosy, a także loki.


Jednak szczotki do włosów to nie tylko takie do rozczesywania, istnieją również takie szczotki do włosów, jak szczotka kokówka, czy też szczotka ceramiczna. Każda z tych szczotek do czegoś służy. Z nazw często jest łatwo się domyślić, że taka szczotka do włosów, jak szczotka kokówka, pomaga przy tapirowaniu włosów i zwiększaniu ich objętości. Jest wielu zwolenników, a także wrogów tapirowania, w obawie przed zniszczeniem włosów. Jednak jeśli do włosów używana jest szczotka odpowiedniej jakości, to nie powinny się one zniszczyć. Natomiast szczotka ceramiczna może być sprawdzonym elementem, np. podczas robienia loków.


Szczotki do włosów przydają się w różnych sytuacjach, warto jednak pamiętać, by wybierać takie, o odpowiednich igłach. Część igieł stworzonych jest z naturalnego włosia, np. dzika. Niektóre jednak są również plastikowe, czy też nawet metalowe. Należy uważać, ponieważ przy ich nieodpowiednim używaniu, można skaleczyć skórę głowy. Szczotki do włosów to naprawdę dobry wybór. Jeśli ktoś lubi masaż głowy, to taka szczotka do włosów będzie do tego celu idealna.


Jakie wybierać szczotki do włosów?


Dbanie o strukturę włosa niej proste, jeśli nie mamy odpowiednio dopasowanych akcesoriów do pielęgnacji fryzury. Niezbędne jest wykorzystywanie dobranych szczotek do włosów. Każdy zabieg potrzebuje zastosowanie innego typu przyrządów do układania fryzury. Tutaj sprawdzają się bardzo często szczotki do modelowania włosów, szczotki obrotowe do włosów czy szczególnie delikatne szczotki do włosów kręconych. Każdy włos posiada swój charakterystyczny kształt i potrzeby. Dlatego dobranie odpowiedniej szczotki do włosów dla dziewczynki ułatwia pracę z dłuższą fryzurą.


Dlaczego ważne jest odpowiednie dobranie szczotek do włosów?


W praktyce nie ma czegoś takiego jak uniwersalna szczotka do włosów. Każda posiada zupełnie inną charakterystykę i przeznaczenie. Szczotki do włosów kręconych są odmienne od szczotek do prostowania włosów. Złe dopasowanie szczotki do włosów będzie powodowało wyrywanie cebulek, a w dłuższej perspektywy nawet zmniejszenie objętości włosów, które będą źle wyglądać. W przypadku salonu fryzjerskiego niezbędne jest kupno co najmniej kilku różnych szczotek do włosów. Jeśli planujemy pracę z fryzurami męskimi i damskimi, to trzeba nabyć zarówno szczotki obrotowe do włosów, a także zróżnicowane pod kątem zastosowań szczotki do włosów kręconych czy wyjątkowo wielofunkcyjne szczotki do włosów z dzika. Do tego dochodzi także zróżnicowanie potrzeb związanych z modelowaniem fryzur. Sprawdzają się w tym aspekcie szczotki do modelowania włosów, a także szczotki do włosów dla dziewczynki.


Szczotka do włosów w praktyce


Szczotka do prostowania włosów ułatwia selektywne modelowanie objętości włosów, a także wpływanie na strukturę fryzury. Dobranie tego typu szczotki do włosów kręconych sprawia, że łatwo będzie uszkodzić cebulki, a przez to dramatycznie zmniejszyć ich gęstość. Wbrew pozorom szczotka do włosów kręconych jest najlepszą szczotką do włosów dla dziewczynki, które pozwalają na delikatne obchodzenie się z cebulkami. Nie skupiają wszystkich włosów pomiędzy poszczególnymi ząbkami i nie powodują przez to wyrywania.


Szczotki do włosów kręconych zamiast szczotki do prostowania włosów


Tutaj zastosowanie źle dobranego grzebienia czy właśnie szczotek do włosów jest niezwykle groźny dla skóry głowy. Końcówki rozwarstwiają się przy szczotki do rozczesywania włosów przez co w sposób precyzyjny można zadbać o gęstość fryzury bez bolesnego wyrywania cebulek. Zastosowanie szczotki do prostowania włosów będzie niszczące dla fryzury kręconej. Grzebienie do włosów kręconych nie powodują wyrywania cebulek, z kolei dobranie grzebienia do prostowania włosów może być przyczyną ich wypadania, a przez to zmniejszenia objętości i gęstości fryzury. Pośrednim rozwiązaniem będą grzebień do stylizacji włosów czy grzebień do rozczesywania włosów.