Produkty

Lista kategorii

Lista kategorii

Żyletki 

Jakie żyletki mają sens z perspektywy codziennej pielęgnacji mężczyzny?

Żyletki do golenia to ważny element naszej codziennej pielęgnacji. Istnieje wiele rodzajów i marek, z których każda posiada nieco odmienną specyfikę. Wybór odpowiedniego typu może wpłynąć na jakość i komfort golenia. Ponadto niektóre żyletki posiadają konkretny typ zastosowania, na który należy zwrócić uwagę. Przykładem w tej kwestii są m.in. żyletki do brzytew lub żyletki do brwi. Trzeba również pamiętać o połówkach żyletek, które wbrew pozorom niejednokrotnie okazują się dość przydatne w podgalaniu mniejszych, trudniej dostępnych powierzchni na twarzy ze względu na swoją precyzję. W tym artykule omówimy różne rodzaje i co warto wziąć pod uwagę przy ich wyborze.

Żyletki do golenia czyli te najbardziej popularne

Podwójne żyletki to jedne z najpopularniejszych na rynku. Mają one dwie ostre krawędzie, które zapewniają bardzo dokładne golenie. Niestety nie są one zbyt przyjazne dla skóry, a zatem mogą podrażniać twarz. Nie oznacza to, że wszystkie żyletki do golenia tego typu muszą być nieprzyjemne. Niejednokrotnie przy doborze lepszej marki okazuje się, że efekty codziennych zabiegów pielęgnacyjnych będą bardziej niż zadowalające. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby do golenia wykorzystać trzy-komorowe żyletki. W odróżnieniu od dwukomorowych, 3-komorowe żyletki do golenia są bardzo podobne, ale mają trzy ostre krawędzie zamiast dwóch. Oznacza to, że zapewniają one bardziej precyzyjne golenie, ale są też bardziej agresywne dla skóry. Mogą być dobrym wyborem dla osób o twardej, gęstej brodzie.

Żyletka do brwi czyli opcja z goleniem z pomocą jednego ostrza

Pojedyncze żyletki do brwi są najprostszym i najtańszym rozwiązaniem, ale niekoniecznie najlepszym wyborem dla każdego. Ostrza te są bardzo ostre i trudne do delikatnego wygalania, co może prowadzić do skaleczeń i podrażnień skóry. Mogą być dobrym wyborem dla osób, które mają mało owłosienia na twarzy i w tym aspekcie bywają precyzyjne do modelowania drobnych elementów, takich jak brwi czy zakola. W tym aspekcie dobrym pomysłem bywa też zastosowanie połówki żyletek, gdyż ze względu na ich podstawowe właściwości i stosunkowo niewielkie rozmiary.

Czym są żyletki z pokryciem PTFE?

Żyletki i połówki żyletek z pokryciem PTFE (politetrafluoroetylen) są zabezpieczone specjalnym materiałem. Zapobiega on przyleganiu włosów i innych zanieczyszczeń do ostrza. Dzięki temu są one bardziej wydajne i trwalsze, a także łatwiejsze w użyciu. Mogą być dobrym wyborem dla osób z kręconymi włosami lub innych, których zarost jest bardziej podatne na zaplątywanie się w ostrza. Ponadto pozostają również zdecydowanie bardziej higieniczne. Nie przywierają bowiem do ich powierzchni włosy w takiej ilości, jak przy standardowych. Oprócz tego znajdują zastosowanie szczególnie jako żyletki do brzytwy. Z perspektyw barbera mogą być więc bardziej niż nieocenionym akcesorium ułatwiającym regularną pracę z klientami.

Żyletki do golenia ze stali nierdzewnej

Żyletki tego typu, połówki żyletek i akcesoria pielęgnacyjne ze stali nierdzewnej są bardziej trwałe oraz odporne na korozję niż ich zwykłe odpowiedniki. Mogą być dobrym wyborem dla osób, które używają ostrzy przez długi czas, a także dla osób o wrażliwej skórze, które potrzebują bardziej delikatnych żyletek. Jeśli więc wiesz, że należysz do grona tego typu osób, to warto przemyśleć zakup. Ponadto w niektórych przypadkach nierdzewne warianty okazują się bardziej niż sprawdzone przy np. żyletkach do brwi, które są zdecydowanie rzadziej wykorzystywane niż te do pielęgnacji zarostu. Oznacza to, że jeśli z nich skorzystasz, a następnie odłożysz to przez czas kiedy nie znajdują one zastosowania – nie ulegną korozji, a przez to będą nawet po dłuższym okresie zdatne do użytku. Podobnie jest zresztą z wymiennymi żyletkami do brzytwy, ale tylko w przypadku użytku osobistego. W salonie byłoby to po prostu niehigieniczne.

Które żyletki i połówki żyletek wybrać?

Wybór odpowiednich produktów zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto rozważyć rodzaj skóry, gęstość zarostu i Twoje osobiste preferencje. W praktyce jednak przede wszystkim skup się na tym, aby wybrać żyletki do golenia z nieco wyższej półki. Unikniesz dzięki temu niepotrzebnych podrażnień, a skóra poczuje się faktycznie zadbana. Wbrew pozorom jest to niezwykle istotne.