Produkty

Lista kategorii

Lista kategorii

Filtrowanie

Rękawiczki 

Higiena w każdym salonie fryzjerskim powinna być na jak najwyższym poziomie. Chodzi tu zarówno o komfort klienta, jak i również fryzjera. Dlatego też nigdy nie powinno zabraknąć takich elementów wyposażenia jak jednorazowe rękawiczki, w tym rękawiczki winylowe, czy rękawiczki lateksowe.


Po co fryzjerowi rękawiczki?

Każdego dnia fryzjer ma kontakt z różnymi substancjami, które mogą zostawać mu na ręce i pod paznokciami. Każdego dnia dotyka skóry głowy i włosów dziesiątek klientów. Każda z tych sytuacji wymaga tego, by zachować w maksymalnym stopniu higienę i estetykę pracy. To właśnie zapewniają jednorazowe rękawiczki, czyli między innymi rękawiczki winylowe czy też rękawiczki lateksowe.


Jednorazowe rękawiczki chronią fryzjera przed działaniem wielu substancji na skórę. Niezależnie od tego, czy są to substancje chemiczne, czy też naturalne, to ich nadmiar każdego dnia może obciążać skórę dłoni. Stanie się ona sucha, zacznie pękać, a do tego mogą pojawić się jakieś uczulenia. Rękawiczki lateksowe i rękawiczki winylowe właśnie przed tym ją chronią. Po co ryzykować, skoro można prosto i tanio się ochronić? Fryzjer musi pamiętać, by dbać o swoje bezpieczeństwo. Jeśli będzie mieć niesprawne dłonie, to nie będzie w stanie obsłużyć klienta.
Jednorazowe rękawiczki są także gwarancję higieny i estetyki dla klienta. Każdy wie, że fryzjer musi w trakcie pracy dotykać jego włosów, ale lepiej klient będzie się czuć, wiedząc, że zachowana jest gwarancja higieny, że na jego włosy nic się nie przedostanie i nie pozostaną na nich jakieś substancje, które były używane przy poprzednim kliencie. Takie rękawiczki lateksowe, czy rękawiczki winylowe to dbałość o wizerunek firmy.


Dla fryzjera ważne jest to, by produkty były dobre i bezpieczne. Niektórzy są uczuleni na lateks i rękawiczki lateksowe nie będą odpowiednie. Dlatego hurtownie fryzjerskie oferują również jednorazowe rękawiczki winylowe. Czas podjąć dobrą decyzję. To jest naprawdę niewielki wydatek, a daje spore efekty. Jedno opakowanie potrafi kosztować kilka złotych, a może być używane naprawdę długo, jednak należy pamiętać, że są to jednorazowe rękawiczki i po każdym użyciu należy je wyrzucać.


Czy wiesz jakie rękawiczki fryzjerskie sprawdzą się w Twoim zakładzie?

Wiele osób nie docenia tego jak istotnym zakupem w salonie fryzjerskim są nawet najprostsze rękawiczki jednorazowe. Niektórzy fryzjerzy decydują się często na rękawiczki fryzjerskie z bardziej wytrzymałych materiałów. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zdecydował się na rękawiczki jednorazowe foliowe. W praktyce nie są one zbyt często preferowane, gdyż łatwo ulegają zniszczeniu, a przez to nasze ręce zostają pobrudzone farbą, którą niejednokrotnie dość ciężko jest zmyć. Rękawiczki jednorazowe nie kosztują wiele. To właśnie dlatego powinny stać się podstawowym elementem wyposażenia właśnie w Twoim salonie! Dowiedz się czy rękawiczki lateksowe fryzjerskie są najlepsze? Głównie ze względu na uniwersalność, jeśli chodzi o rozmiar. Jednak mogą być czasami niezbyt dobrym wyborem dla alergików! Koniecznie należy zawsze o tym pamiętać.


Do czego w praktyce przydają się rękawiczki?

W praktyce mają wszechstronne zastosowanie! Wyobraź sobie, że farbujesz włosy! Jeśli nie zabezpieczysz dłoni w odpowiedni sposób, to zostaną one ubrudzone, a takie plamy z pewnością masz świadomość, jak ciężko jest zmyć. W każdym zakładzie fryzjerskim powinny być więc przynajmniej jednorazowe rękawiczki foliowe fryzjerskie, które są mało wytrzymałe, jednak pozwolą Ci ograniczyć czas konieczny na późniejsze szorowanie dłoni do absolutnego minimum. Folia ma jednak swoje ograniczenia przez co używane częściej są rękawiczki lateksowe fryzjerskie. Konieczne jest jednak to, aby zwracać uwagę na ich jakość, gdyż słabe i tanie będą dosłownie rozpadać się na rękach, a to po prostu marnotrastwo budżetu, jaki przewidziałeś na swój salon i wydatki.


Rękawiczki fryzjerskie lateksowe czy foliowe?


To zależy przede wszystkim od tego czy masz uczulenie na taki materiał. Do tego zawsze trzeba też sprawdzić czy rękawiczki lateksowe mają w sobie puder lub skrobię, gdyż te mogą wywoływać na skórze nieprzyjemne reakcje alergiczne. Jeśli nie jesteś przekonany do lateksu lub wiesz, że źle na niego reagujesz – zdecyduj się mimo wszystko na słabsze rękawiczki jednorazowe bądź zainwestuj w zestaw z nitrylu. Tylko pamiętaj, że nitryl może wchodzić w reakcje z niektórymi farbami bądź rozjaśniaczami. Zawsze miej założone rękawiczki do farbowania, gdyż po prostu zadbasz w ten sposób o swój komfort. Ponadto wysoka ochrona dla dłoni będzie korzystna także dla Twojej cery i nie będziesz tracić czasu na mycie ich po każdym farbowaniu z barwników.