Produkty

Lista kategorii

Lista kategorii

Kołnierze fryzjerskie 

Dlaczego warto wybierać właściwie kołnierze fryzjerskie?

Kołnierze fryzjerskie są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego. W praktyce stanowią one specjalne osłony na szyję klienta podczas strzyżenia lub innych zabiegów fryzjerskich. Czarne kołnierze fryzjerskie zapobiegają możliwości przedostawania się ściętych włosów np. pod koszulę lub bluzę klienta bądź klientki. Choć mogą wydawać się prostym akcesorium, mają wiele zalet i stanowią niezbędny zakup z perspektywy każdego salonu. Jak wybierać higieniczne kołnierze do karku? Na co zwrócić uwagę przy zakupie dowolnego kołnierze ochronnego fryzjerskiego? Dowiedz się wszystkiego co niezbędne na ten temat właśnie tutaj.


Kołnierze fryzjerskie z perspektywy praktycznej

Podstawowym zadaniem kołnierza ochronnego fryzjerskiego jest zabezpieczenie ubrań klientów. Strzyżenie lub farbowanie włosów może być czasami przyczyną nieunikniongo zabrudzenia, jednak dzięki higienicznym kołnierzom do karku można ograniczyć ryzyko zabrudzenia ubrań klienta. Zapewniają one odpowiednią ochronę odzieży klienta przed kolorami farb, kosmetykami do pielęgnacji włosów czy innymi substancjami. Dzięki temu każdy korzystający z Twoich usług może cieszyć się zabiegiem fryzjerskim bez obaw o zniszczenie ubrań. Ponadto zakładanie dowolnego np. czarnego kołnierza fryzjerskie zapewni też bardzo duży komfort, gdyż włosy nie przedostają się pod odzież, a przez to nie będą następnie nieprzyjemnie kłuły skóry.


Kołnierze fryzjerskie w przypadku każdego salonu

Kołnierze ochronne fryzjerskie są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić komfort i wygodę klientom w czasie zabiegów w salonie fryzjerskim. Charakteryzują się zazwyczaj wykonaniem z miękkich i przyjaznych dla skóry materiałów, takich jak tworzywo sztuczne, guma lub skóra ekologiczna. Kołnierze higieniczne do karku są miękkie, elastyczne i nieuciskające, dzięki czemu klient może wygodnie usiąść na dłuższy czas bez obaw o obtarcia czy brak wygody w okolicach szyi. Dodatkowo, kołnierze fryzjerskie zapobiegają podrażnieniu skóry klienta, która może być wywołana przez nieodpowiedni kontakt skóry z chemikaliami zawartymi w produktach do pielęgnacji włosów.

Kołnierze fryzjerskie nie tylko chronią klientów, ale również ułatwiają pracę fryzjerom. Dzięki nim można precyzyjnie dostosować długość i kształt fryzury, nie martwiąc się o przypadkowe uszkodzenie ubrań klienta w okolicy szyi co może zdarzyć się np. przy bluzach. Czarne kołnierze fryzjerskie ułatwiają dostęp do okolicy szyi i karku, co jest szczególnie przydatne podczas strzyżenia i modelowania tylnej części włosów.