Produkty

Lista kategorii

Lista kategorii

Ochraniacze twarzy 

Ochraniacze twarzy w salonach fryzjerskich czyli bezpieczeństwo i higiena

W dzisiejszych czasach dbanie o czystość jest priorytetem w różnych dziedzinach. Dotyczy to również branży fryzjerskiej. Osłony twarzy, zwane również ochraniaczami twarzy są niezwykle ważnym elementem wielu miejscach pracy. Gwarantują odpowiednie warunki do bezpiecznej i higienicznej atmosfery w salonach fryzjerskich. Pełnią one kilka istotnych funkcji, mających na celu zarówno ochronę klientów, jak i pracowników. Do czego więc przydają się takie osłony twarzy podczas strzyżenia? Więcej na ten temat dowiesz się właśnie tutaj.

Głównym celem stosowania fryzjerskiej osłony twarzy jest minimalizacja ryzyka przenoszenia zarazków, wirusów i innych zanieczyszczeń. Ogranicza ona także kontakt ściętych włosów z poszczególnymi częściami twarzy lub miejsc, gdzie mogłyby być niehigieniczne. W trakcie usług fryzjerskich, szczególnie podczas mycia włosów, strzyżenia czy koloryzacji, bliski kontakt między klientem a fryzjerem jest nieunikniony. Niestety wynika to ze specyfiki pracy. Fryzjerska osłona twarzy stanowi więc barierę ochronną, która pomaga zmniejszyć ryzyko kontaktu między klientem a fryzjerem. Dzięki temu minimalizuje się potencjalne ryzyko przenoszenia chorób zakaźnych, a także różnego typu drobnoustrojów. Nie jest to w 100% wymagane, jednak czasami po prostu się przydaje.

Ochraniacze twarzy w przypadku pracy fryzjera

Ważną korzyścią płynącą z korzystania z osłony twarzy jest również ochrona klientów przed zanieczyszczeniem. W salonach stosuje się różne środki chemiczne. Wystarczy przykład farby do włosów, utleniacza czy preparatu do stylizacji. W wielu przypadkach mogą one być drażniące dla skóry lub wywoływać reakcje alergiczne. Osłona twarzy podczas strzyżenia stanowi dodatkową barierę ochronną. Zabezpiecza przed bezpośrednim kontaktem i minimalizując ryzyko wystąpienia podrażnień lub alergii. Warto mieć je w asortymencie, jeśli klient zgłosi potrzebę skorzystania z takiego dodatkowego zabezpieczenia.

Osłona twarzy z perspektywy praktycznej

Ochraniacze twarzy stosowane w salonach fryzjerskich mają zazwyczaj formę przezroczystych osłon. Następnie zakłada się je na okolice twarzy klienta. Mogą mieć różne kształty i rozmiary. W praktyce ich podstawową funkcją jest jednak zabezpieczenie obszaru oczu, ust i nosa. Te części twarzy są najbardziej narażone na potencjalne zanieczyszczenia oraz zakażenia, gdyż znajdują się w nich tzw. błony śluzowe. Osłona twarzy wykonane są z materiałów, które łatwo można czyścić i dezynfekować po użyciu. Lepiej jednak jest postawić dla pewności na wariant jednorazowy, który jest bardziej skuteczny z perspektywy higieny.