Produkty

Lista kategorii

Lista kategorii

Filtrowanie

Nożyczki Fryzjerskie 

Wśród podstawowych narzędzi każdego dobrego fryzjera, nie może zabraknąć oczywiście takiego elementu, jak nożyczki fryzjerskie. W dobre nożyczki można naprawdę sporo zainwestować, jednak wszystko to się zwróci, przez bardzo dobre działanie i wzorowe efekty.


Jak wybrać dobre nożyczki do włosów?


Dobre nożyczki fryzjerskie nie można kupić za kilkadziesiąt, a nawet czasem za kilkaset złotych. Jest to element wyposażenia każdej fryzjerki, każdego fryzjera z osobna, w który należy zainwestować, ponieważ to przede wszystkim nożyczki służą do pracy i to przede wszystkim nimi się operuje, tworząc fryzury, rozrzedzając włosy, czy po prostu je stylizując. Jeśli komuś się wydaje, że nożyczkami za kilkanaście złotych, jest w stanie osiągnąć dobry efekt, to jest w błędzie. Nożyczki do włosów nie mogą być byle jakie, ponieważ złej jakości nożyczki, mogą uszkodzić włosy i pogorszyć ich stan.
Dobre nożyczki fryzjerskie do włosów warto szukać w sklepach czy hurtowniach fryzjerskich, które specjalizują się właśnie w tego typu przedmiotach. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, kupując właśnie takie nożyczki.


Na samym początku oczywiście należy określić, dla kogo takie nożyczki będą przeznaczone, to znaczy, kto ich będzie używać. Inne nożyczki będą dla osób leworęcznych, a inne dla praworęcznych. Dlatego też niech nikt sobie nie myśli, że nożyczki można przerzucać między fryzjerami. Każdy powinien mieć swoje. Kolejnym ważnym elementem jest to, by nożyczki fryzjerskie były wykonane z jak najwyższej jakości materiału. Dobre nożyczki, to takie, które również będą dobrze naostrzone, a materiał, z którego będą wykonane, nie będzie się tępić. Tutaj jednak warto pomyśleć o tym, by kupić nożyczki, które nie będą się tępić pod wpływem gorąca. Na pewno w wielu sytuacjach będzie można to docenić.


Dla fryzjera znaczenie powinno mieć również to, czy nożyczki są regulowane. Możliwość regulacji ułatwia pracę nimi i odpowiednie cięcie. Cech, które powinny mieć dobre nożyczki fryzjerskie, jest jeszcze bardzo dużo. Powyższe jednak powinny stanowić podstawę, dla wyboru odpowiednich nożyczek, dla każdego szanującego się fryzjera.


Które nożyczki fryzjerskie są warte uwagi?


Praca związana z modelowaniem włosów wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Nożyczki fryzjerskie to zaraz obok trymera i maszynki do strzyżenia najważniejsze akcesoriów pozwalające w sposób kompleksowy o włosy klienta. W tym aspekcie mamy dostęp do szerokiego spektrum profesjonalnych nożyczek fryzjerskich, które posiadają zróżnicowaną charakterystykę oraz przeznaczenie. Nożyczki fryzjerskie do cieniowania mają zupełnie inne zastosowanie niż nożyczki fryzjerskie do cięcia na długość.


Nożyczki fryzjerskie degażówki a zestaw nożyczek fryzjerskich


Nożyczki są dla fryzjera podstawowym narzędziem pracy. Nie da się w sposób precyzyjny pracować z włosami bez profesjonalnych nożyczek fryzjerskich. Każdy Fryzjer zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest odpowiednie dobranie zestawu nożyczek fryzjerskich w jak najwyższej jakości. Dotyczy to zarówno doboru stopu stali, a także jakości wykonania profesjonalnych nożyczek fryzjerskich. Dla przykładu nożyczki fryzjerskie degażówki, które są tanie będą po prostu zacinać się i wyrywać włosy zamiast je przerzedzać. Nożyczki do cieniowania włosów nie mogą stanowić jednego z elementów, na którym oszczędzamy. W praktyce zestaw nożyczek fryzjerskich jest podstawowym narzędzie w pracy, a przez to musi być co najmniej z wyższej półki.


Jak wybierać profesjonalne nożyczki fryzjerskie?


Zakup zestawu nożyczek fryzjerskich wcale nie jest taką prostą sprawą. W sprzedaży dostępnych jest szerokie spektrum różnego rodzaju akcesoriów, które niekoniecznie sprawdzą się w pracy z perspektywy ośmiu godzin i pięciodniowego tygodnia pracy. Tutaj konieczny jest dobór właściwego zestawu nożyczek fryzjerskich pozwalającego w sposób kompleksowy podejść do pracy. Dodatkowo niektórzy wymagają od strony wykonywania usługi nożyczek fryzjerskich dla leworęcznych. Każdy bowiem wymaga zupełnie innego podejścia – nawet sam specjalista wykonujący swoje obowiązki.


Nożyczki fryzjerskie dla leworęcznych i etui na nożyczki fryzjerskie jako dodatek


Przy wyborze warto uwzględnić nie tylko potrzeby klienta. Tutaj warto spojrzeć na całość sposób bardziej kompleksowy. Niezbędne jest często kupienie etui na nożyczki fryzjerskie, które zabezpieczy sprzęt przed m.in. wilgocią lub uszkodzeniami typowo mechanicznymi. W innym przypadku będzie on posiadał ograniczoną żywotność. Nożyczki fryzjerskie dla leworęcznych to z kolei nawet nie kwestia komfortu, a często niezbędny element, jeśli wśród pracowników jest osoba, która nie operuje w sposób tak precyzyjny prawą ręką.