Produkty

Lista kategorii

Lista kategorii

Brzytwy 

Które brzytwy warto wybierać i dlaczego?

Golenie brzytwą jest techniką, która istnieje od setek lat i wciąż cieszy się popularnością wśród mężczyzn. Szukasz precyzyjnego i gładkiego golenia, a na dodatek wieczornego rytuału? Brzytwa do golenia zapewni Ci szerokie spektrum wrażeń, których z pewnością wcześniej nie miałeś okazji doświadczyć. Choć wielu ludzi decyduje się na łatwiejsze metody golenia, takie jak maszynki elektryczne czy jednorazowe maszynki do golenia, korzyści z golenia brzytwą do brody są niezaprzeczalne. Nie tylko po nabraniu odpowiednich umiejętności jest to szybsza metoda, ale zarazem dokładniejsza. Ponadto to Ty zyskujesz całkowitą kontrolę nad całym procesem, co niekoniecznie jest możliwe np. przy ograniczeniach długości cięcia trymera lub zapychające się jednorazówki. Jaką brzytwę do brwi wybrać? Brzytwa na żyletki czy brzytwa fryzjerska? W tym artykule omówimy najważniejsze zalety stosowania brzytwy do golenia i nie tylko. Dowiedz się więcej na ten temat właśnie tutaj.

Brzytwa do golenia czyli sposób na gładsze i bardziej precyzyjne golenie

Jedną z największych zalet korzystania z brzytwy jest to, że daje ona najgładziej możliwe efekty golenia. Dzięki bardzo ostrej krawędzi możliwe jest usunięcie włosów nawet na najtrudniej dostępnych miejscach, takich jak szyja czy podbródek. Ponadto w przypadku brzytwy fryzjerskiej uzyskuje się jeszcze bardziej precyzyjny efekt niż przy zastosowaniu innych metod golenia. Nieco większa inwestycja w bardziej specjalistycznych sprzęt pozwala na dokładne wyrównanie zarostu i uzyskanie jednolitej długości włosów na całej twarzy. Oprócz tego często brzytwy fryzjerskie wykonane są z nieco bardziej wytrzymałych materiałów. Oznacza to, że stanowią jeden zakup na lata regularnego użytkowania. Nie trzeba też nadmiernie martwić się korozją czy wpływem czynników zewnętrznych na stan ostrza.

Brzytwa jako inwestycja w trwałość

Brzytwy są bardzo trwałymi narzędziami do golenia. Wystarczy dbać o nie w odpowiedni sposób i prawidłowo konserwować. W ten sposób mogą służyć one przez wiele lat. Wystarczy zakupić też np. brzytwę na żyletki i regularnie zmieniać wkłady, aby pozostała jak najdłużej używalna w warunkach higienicznych. W porównaniu do innych metod golenia, brzytwa do brody jest również bardziej ekonomiczna, ponieważ nie wymaga regularnych zakupów wkładów ani wymiany ostrzy. W tym aspekcie wszystko zależy od modelu, gdyż zupełnie inną specyfikę w tym wypadku będzie miala m.in. brzytwa do brwi, a inną tradycyjna brzytwa.

Brzytwa do golenia czyli brak konieczności stosowania drażniących kosmetyków

Jednym z największych problemów związanych z goleniem jest podrażnienie skóry. Wiele zwykłych maszynek do golenia zawiera składniki, które mogą podrażnić skórę i powodować zaczerwienienie oraz swędzenie. Często trzeba dobierać je pod siebie i korzystać z droższych, gdyż te od popularnych marek korzystają z podobnych rozwiązań czyli tych drażniących. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa to brzytwa do golenia nie zawiera żadnych substancji drażniących ani alergenów, co sprawia, że jest to idealna metoda dla ludzi z wrażliwą skórą. Wyjątkiem jest przesuszona cera, gdyż ta wymaga jeszcze dodatkowego nawilżenia, aby nie podrażnić jej ostrzem brzytwy do brody. Ponadto możesz również korzystać z rozwiązań poniekąd pośrednich, takich jak np. połączenie trymera i brzytwy na żyletki. Wtedy część twarzy, która jest bardziej podatna na podrażnienia będzie wygalana precyzyjną brzytwą, a reszta np. wspomnianą maszynką.

Łatwość konserwacji prawie każdej brzytwy np. do brwi

W przeciwieństwie do innych narzędzi do golenia, brzytwy na żyletki i zwykłe są łatwe do utrzymania w dobrym stanie. Wystarczy regularnie czyścić ostrze i smarować je olejem, aby zachować ostrość krawędzi oraz zapobiec korozji. Ponadto brzytwa fryzjerska w tym aspekcie jest jeszcze bardziej wytrzymała na różne czynniki niekoniecznie dla niej korzystne. Łatwiej się ją ostrzy, a także trudniej jest stępić w trakcie regularnego użytkowania. Poza tym brzytwa do golenia to po prostu stawianie na tradycyjny styl. Golenie brzytwą jest znaną od lat metodą, która zyskała na nowo na popularności w ciągu ostatniego boomu na barberstwo. Wiele osób docenia taki styl i klasyczny wygląd, który jest związany z brzytwą do brody. Dla wielu mężczyzn golenie w ten sposób jest nie tylko sposobem pozbywania się zarostu, ale również sposobem na wyrażenie swojego stylu i osobowości.